השותפים שלנו

בעצמי-דף חדש

נושמים לרווחה

נושמים לרווחה הינה תכנית של משרד הרווחה בשיתוף הג'וינט וקרן רשי לשיקום ולהעצמת משפחות החיות בעוני ובהדרה המופעלת בכ- 100 רשויות ברחבי הארץ. הגישה הייחודית של המיזם מתייחסת למשפחה כיחידה שלמה, ולא רק להורים, לילדים, למצב הכספי או לתעסוקה בפני עצמם. עובד סוציאלי ומלווה אישי בונים יחד עם המשפחה תכנית התערבות הלוקחת בחשבון את כל ההיבטים של חייה – התנהלות כלכלית, עבודה, חינוך, בריאות, יחסי הורים-ילדים ועוד. התכנית מעניקה כלים והכוונה שיאפשרו למשפחה להפחית את התלות בשירותי הרווחה.

לוגו נושמים לרווחה

תרבות של סולידריות

תרבות של סולידריות היא קהילה של עזרה הדדית שהחלה את דרכה בתחילת משבר הקורונה ומאז מניעה עשייה סולידרית: מהצלת מזון, חלוקות מזון, חיבור מתנדבות/ים לקשישים, אמהות חד הוריות, מבקשי מקלט ופגועי נפש לשיחות טלפון קבועות ועד סגירת חובות וסיוע בשעת חירום. כמו כן התנועה עומדת לצידן של קהילות במאבק לפירוק מנגנוני דיכוי ואי צדק ומקיימת סיורים, הקרנות סרטים ומעגלי שיח לקידום מודעות ופעולה במרחבים אלו.

לוגו תרבות של סולידריות

חינוך לפסגות

עמותת חינוך לפסגות פועלת לצמצום פערים חברתיים על ידי יצירת שוויון הזדמנויות ומוביליות חברתית לילדים ונוער בעל פוטנציאל למצוינות, החיים בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל. העמותה מפעילה בשנת הפעילות תשפ"א 53 מרכזי מצוינות ברחבי הארץ, בהם לוקחים חלק כ-4,600 חניכים וחניכות וכ-630 חברי רשת בוגרים ובוגרים. העמותה מעניקה לחניכיה תכנית הוליסטית חינוכית-חברתית לאורך עשור, מכיתה ג' עד י"ב, ולאחר מכן השתלבות בתכנית הבוגרים המלווה אותם בחייהם הבוגרים באקדמיה, בשוק התעסוקה ועוד.

לוגו חינוך לפסגות

לשובע

עמותת לשובע פועלת כבר 30 שנה באמצעות 38 מוסדות בכל רחבי הארץ, בכדי להבטיח לכל נזקק באשר הוא, וללא תשלום, את הצרכים הבסיסיים ביותר לאדם: חינוך, מזון ומחסה. לעמותה רשת של 21 בתי נוער ברשת "קדימה" לחינוך משלים של ילדים ובני נוער בפריפריה החברתית והגאוגרפית, 3 בתי תמחוי, 11 מסגרות לדרי רחוב בתל אביב, מעונות לגיל הרך, אסיף העיר- ניידות לאיסוף עודפי מזון ועוד פרויקטים נוספים.

לוגו לשובע

מסילה

מסיל"ה הינו מרכז עירוני ייחודי בעיריית תל אביב-יפו, שמטרתו היא להביא לשיפור איכות חייהם של חברי קהילת מבקשי המקלט וחסרי המעמד, בכל תחומי חייהם.
הטיפול של מסיל"ה מתמקד בפלח הפגיע ביותר בקרב אוכלוסייה זו: ילדים ומשפחות בסיכון, ילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם, נשים במעגל האלימות ושורדי סחר בבני אדם ועבדות.

מרכז הזדמנות

מרכז הזדמנות תל אביב יפו מתמחה בתחום התעסוקה, ומספק שרותי ייעוץ, ליווי והכוונה בשוק העבודה עבור תושבי העיר והסביבה, בגלאי 75 - 18. המרכז הוקם ב 2015, בשיתוף משרד הרווחה והשירותים החברתיים, וליווה עד כה אלפי תושבים במציאת עבודה, בשילוב ובהתמדה בשוק התעסוקה, במציאת כיוון לקריירה ובסיוע במימון קורסים והכשרות מקצועיות. הישרות ניתן על ידי צוות מקצועי וללא עלות.

לוגו מרכז ההזדמנויות